2021-04-17

Sparing z FC Lesznowola

W oczekiwaniu na rozpoczęcie rywalizacji ligowej nie ustajemy w rozgrywaniu sparingów. Wiele wskazuje na to, że ten dzisiejszy był ostatnim przed walką o punkty. Konfrontacja z Lesznowolą wyglądała zupełnie inaczej niż ta nieudana sprzed tygodnia. Tym razem oglądaliśmy po pierwsze zespół, a po drugie odpowiednio zaangażowanych zawodników. Poprawiliśmy się w tych obszarach, które zawiodły ostatnim razem. Zdecydowanie lepiej realizowaliśmy zadania i rozumieliśmy grę. Do najlepszej naszej dyspozycji jeszcze trochę nam brakowało, ale byliśmy zdeterminowani i dzięki temu całościowa ocena jest wysoka. Każdy zawodnik stanął dziś na wysokości zadania i był ważnym elementem w naszej grze. Na pytanie czy jesteśmy przygotowani do inauguracji rundy wiosennej odpowiemy sobie pewnie dopiero za tydzień, ale ja wierzę, że tak jeśli tylko będziemy potrafili grać z taką pasją jak dzisiaj.  SG

K.S. Delta Warszawa – FC Lesznowola 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Bramki: 25’ samobójcza – Demski T., 66’ Zawada G. – Hanc M., 68’ Pilarski S. – Zawada G., 75’ Zawada G. – Urbanek T., 79’ Pilarski S. – Urbanek T.

Skład: Bernat S., Bęcek A., Bronisz W., Demski T., Hanc M., Leśniak A., Łopong P., Mikołajuk M., Olech M., Papaj M., Pilarski S., Urbanek T., Zawada G., Zychowicz W.

2021-04-17

Sparing z KS Drukarz Warszawa

W sobotnie południe mieliśmy okazję do rozegrania gry kontrolnej, a naszym rywalem był zespół Drukarza Warszawa. Po ostatnim okresie treningów byłem mocno ciekaw postawy swoich podopiecznych przeciwko wymagającemu rywalowi. Początek spotkania zdecydowanie nie był dobry w naszym wykonaniu. Byliśmy za bardzo wycofani, wolno rozgrywaliśmy piłkę. Kolejne minuty spotkania przyniosły poprawę w tych elementach natomiast nadal popełnialiśmy sporo prostych błędów. Patrząc na naszą grę trzeba podkreślić, że wielokrotnie potrafiliśmy w bardzo umiejętny sposób rozgrywać piłkę, wychodzić spod presji przeciwnika czy zagrywać celne prostopadłe piłki natomiast popełniane błędy rzutowały mocno na obraz dzisiejszego spotkania. W tym miejscu chciałbym wyróżnić dwóch zawodników, których postawa bardzo mi się dzisiaj podobała. Pierwszy z nich to Mikołaj Kurzyński, który w ostatnim czasie wykonuje bardzo dobrą pracę na treningach co widać było podczas dzisiejszego spotkania gdzie był najlepszym zawodnikiem na boisku. Drugim z nich jest Janek Fuks, który w dzisiejszym spotkaniu udowodnił dlaczego jest kapitanem drużyny. Janek popisał się nie tylko kapitalnymi interwencjami bramkarskimi ale również podpowiadał kolegom jak mają rozgrywać piłkę czy wielokrotnie samodzielnie kreował grę. Panowie wielkie brawa! ŁSZ

KS Drukarz Warszawa - K.S. Delta Warszawa 7:3 (2:1)

Bramki: 8' Kurzyński M., 47' Maniewski F., 50' Chmiel A.

Skład: Fuks J., Bęcek B., Sobociński L., Chmiel A., Pasik C.

Wchodzący: Kurzyński M., Marciniak M., Maniewski F., Burzyński O., Chadaj A.

2021-04-17

Sparing z Mazurem Karczew

Po przerwie w rywalizacji, która była spowodowana złą sytuacją epidemiczną w kraju, wróciliśmy na boiska piłkarskie i skorzystaliśmy z zaproszenia Mazura Karczew by rozegrać grę sparingową. We wciąż poznawanym przez nas systemie gry dziewięcioosobowym składem powoli odnajdujemy nasze świadectwo . Jest to spowodowane większą świadomością zawodników co do istoty gry oraz coraz większa pewnością siebie, jeśli chodzi o zachowania boiskowe. Zawodnicy w tym spotkaniu mieli wypełnić kilka zadań do których należało m.in.: dawanie dużej ilości opcji gry do przodu, szukanie okazji bramkowych poprzez uderzenia z dystansu czy pojedynki jeden na jeden w celu zrobienia przewagi. W dzisiejszym meczu dobrze funkcjonowała linia pomocy. Sporo było w niej zadziorności, agresji i twardego doskoku, który ostatnio był przedmiotem naszych treningów. Stosowaliśmy także różne formy pressingu na rywala. Z tej fazy obrony także można być zadowolonym. Ciekawa jednostka sparingowa, która dała dużo ciekawego materiału do analizy. Dyspozycja zawodników jest na stałej wzrostowej i miejmy nadzieję, że ten trend utrzyma się jak najdłużej. ŁK

Mazur Karczew – K.S. Delta Warszawa 0:7 (0:5)

Bramki: 8’ Zaliwski K. – Pliszkiewicz K., 10’ Pliszkiewicz K., 16’ Bogucki K., 23’ Milo M. – Karłowski L., 26’ Kotowski A., 50’ Zaliwski K. – Bogucki K., 53’ Zaliwski K. – Bogucki K.

Skład: Stempowicz K. – Malesa N., Szmyt A., Ede V. – Bogucki K., Kotowski A., Milo M., Zaliwski K. – Pliszkiewicz K.

Wchodzący: Arruza-Jesionek T., Ignaszak J., Karłowski L., Kwiatkowski A., Mech W., Suchan J.

2021-04-17

Sparing z KS Ursus Warszawa

W sobotni poranek rozgraliśmy grę kontrolną, w której naszym rywalem był warszawski Ursus. Trudno tu pisać o naszej wyższości czy dominacji. Nasza postawa nie przypominała dzisiaj tej pożądanej. Mieliśmy wiele problemów. W obu fazach czegoś brakowało. W ataku byliśmy nerwowi, w obronie zbyt pasywni. Nasi rywale wielokrotnie atakowali przestrzeń za naszą linią obrony i stwarzali tym ogromne zagrożenie. W momentach naszego posiadania doskakiwali do nas agresywnie i konsekwentnie utrudniali nam operowanie piłką już w strefie niskiej. Oczywiście nie możemy się ograniczyć jedynie negatywów. Szukając kolorów z pewnością należy zwrócić uwagę na bramkę, która dała nam prowadzenie. W 23 minucie po rewelacyjnie przeprowadzonym ataku i przeniesieniu środka ciężkości gry, piłkę Jankowi Żmudzie wyłożył Krystian Zawisza i wygrywaliśmy 1:0. Strzelona bramka dała nam odrobinę pewności siebie, ale wciąż daleko nam było do realizacji założeń. W przerwie przekazaliśmy sobie kilka uwag, które miały wprowadzić w nasze poczynania więcej spokoju i świadomości. Po ponownym wejściu na boisku wydawało się nawet, że jesteśmy „w domu”. Jednak mimo licznych prób i kilku fajnych decyzji czegoś brakowało. „Pazerność” – to ostatnio często powtarzane przez chłopców słowo i myślę, że oddaje ono w 100% to czego dziś zabrakło. Gospodarze nie byli od nas dużo lepsi i nie należy szukać problemów w dominacji rywala. Problemy z pewnością ograniczają się do naszych działań. W 66 minucie Traktorki wyrównały po podaniu za linię obrony, a w 77 minucie zamienili rzut rożny na kolejną bramkę. Czy można było temu zapobiec? Zdecydowanie tak. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia. Mamy to szczęście, że na „rewanż” nie musimy czekać cały tydzień. Już jutro kolejny mecz i możliwość poprawienia sobie humoru. Głowy do góry. TT

KS Ursus Warszawa – K.S. Delta Warszawa 2:1 (0:1)

Bramki: 23’ Żmuda J. – Zawisza K.

Skład: Rączka A. – Kornacki I., Kurabiowski M., Gągór T. – Żmuda J., Zadrożny M., Zawisza K., Konieczny F. – Wieczorkowski M.

Wchodzący: Cichacki M., Kaczmarczyk M., Król R., Milanowski J., Średziński S., Tarkowski A., Zieliński-Bąbka A.

2021-04-17

Za nami pierwszy sparing po przymusowej przerwie. Już w trakcie trwania rozgrzewki po naszych zawodnikach widać było, że są „głodni” gry. Jak zwykle przed rozpoczęciem spotkania powiedzieliśmy sobie jak chcemy dzisiaj zagrać. Mecz rozpoczął się dla nas od bramki Aleksandra. Minutę później był już remis. Przeciwnik wyrównał po dobrze przeprowadzonym kontrataku. Po tej bramce, to znowu my wyszliśmy na prowadzenie. Bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego w samo okienko bramki, popisał się znów Olek.  Radość z uzyskanego prowadzenia nie trwała jednak długo, przeciwnik ponownie zaskoczył nas zdobywając bramkę po ataku szybkim. Chwilę później, prowadziliśmy już dwoma trafieniami. Świetne prostopadłe zagranie z własnej połowy do Filipa wykonał Tymon. Ten po krótkim prowadzeniu, bezbłędnie wykorzystał sytuację sam na sam. Następnie na listę strzelców po podaniu od Filipa znowu wpisał się Olek. Pierwsze piętnaście minut było okresem dość wyrównanym, nasz zespół starał się grać w piłkę, przeciwnik zaś czekał na okazję do kontrataku. W kolejnej kwarcie również byliśmy świadkami wyrównanego pojedynku. W krótkim odstępie czasu, padło wiele bramek dla obydwu z drużyn. Gdy jeden z zespołów zdobywał gola, drugi za chwilę mu się rewanżował. Ostatecznie kwarta ta zakończyła się remisem. Początek trzeciej kwarty chwilę należał do nas, jednakże w przeciągu dwóch minut to przeciwnik zdobył dwie bramki. Więcej trafień już nie ujrzeliśmy, a końcowy rezultat po czterdziestu pięciu minutach premiował gospodarzy. W trakcie tych piętnastu minut akcja głównie toczyła się na połowie rywala. W ostatniej kwarcie mimo starań nie udało nam się odwrócić losu spotkania. Dzisiejszy pojedynek był pierwszym po dłuższej przerwie. Mecz ten był swoistym sprawdzianem tego, ile zapamiętaliśmy z poprzednich pojedynków. Obserwując go, możemy być zadowoleni, ponieważ dużo nauki nie poszło w las. Z drugiej strony trzy tygodniowa przerwa odcisnęła jednak piętno na naszych niektórych boiskowych zachowaniach. Kilkukrotnie wskutek szybkiej gry, nasza reakcja nie była taka, do jakiej się przyzwyczailiśmy. Cieszymy się jednak, że przed nami otworzyła się już możliwość trenowania i rozgrywania meczy. Jestem pewien, że nasze błędy szybko wyeliminujemy w kolejnych spotkaniach. JK

FC Lesznowola - K.S. Delta Warszawa  12:8 (6:6)

Bramki: 3’ Gorzelnik A., 10’ Gorzelnik A., 12’ Kubieniec F. – Gorzelnik T., 13’ Gorzelnik A., 20’ Noga T., 28’ Kubieniec F., 31’ Kubieniec F. 52’ Gorzelnik A.

Skład: Ziemlewski B. – Gorzelnik T. – Noga T., Kubieniec F. – Gorzelnik O.

Wchodzący: Szczepański T, Wasiak S.

2021-04-17

Sparing z FC Lesznowola (II zespół)

Sobotniego, rześkiego poranka rozegraliśmy sparing z rezerwami FC Lesznowola. Początek spotkania pokazał, że nie będzie to łatwy mecz. Miejscowi szybko strzelili trzy bramki i kontrolowali przebieg meczu. Po pierwszej kwarcie założyliśmy sobie, że mimo niekorzystnego wyniku, konsekwentnie będzie budować grę przez wszystkie formacje na boisku. Kilka ładnych, zespołowych akcji przyniosło oczekiwany efekt. Strzelamy dwie bramki, wydawało się, że pójdziemy dalej za „ciosem” i doprowadzimy do wyrównania. Niestety, rywal wykorzystał kilka naszych błędów w obronie i znowu musieliśmy „gonić” wynik. Na osłodę pozostały dwa gole, które strzelamy tuż przed końcowym gwizdkiem. Mimo porażki, uważam, że zagraliśmy dobry mecz. Jednak jesteśmy świadomi, że tylko ciężką, konsekwentną pracą na treningach wyeliminujemy błędy, które dziś się nam przytrafiły. Idziemy dalej – Głowy do góry! TR

FC Lesznowola II - K.S. Delta Warszawa 9:4 (5:2)

Bramki: 16’ Gendaj F. – Janiszewski I., 19’ Rawa M., 56’ Gendaj F., 58’ Kowalczyk – Chodubski A.

Skład: Rawa M. –  Janiszewski I. – Chodubski A., Gendaj F. – Kukla M.

Wchodzący: Kowalczyk T.

Następny przystanek – Przystanek Cafe JEZIORNA 2.

Autobus miejski, czyli pojazd służący do przewozu dużej liczby osób na stosunkowo krótkich trasach. Taką postać autobusu zna każdy człowiek na świecie, który chociaż raz miał okazję takim wehikułem podróżować. Kiedy podczas jazdy waszym następnym przystankiem okaże się – „Przystanek Cafe” ulica JEZIORNA 2 – nic co dotychczas znaliście nie będzie już takie samo.

Ogłaszamy koniec biletów, kasowników, „kanarów”, duchoty, zaparowanych szyb i wiecznego ścisku. W Przystanek Cafe gwarantujemy wspaniałą przyjacielską atmosferę, dobre jedzenie i doborowe towarzystwo, a to wszystko otrzymacie bez ważnego biletu.

Nasz autobus był prawdziwym autobusem miejskim. Przeszedł wielką transformację, która zmieniła jego wnętrze na nietypową, jak na znane wam uroki kawiarnię. Z zewnątrz przypominamy miejskie autobusy jeżdżące po Warszawie, jednak po wejściu do środka widać już ogromną różnicę.

Zainspirowani przedwojenną Warszawą, oraz zakochani we współczesnej stolicy Polski, chcieliśmy oddać urok naszego miasta. W Przystanek Cafe znajdziecie pocztówki, albumy oraz książki z widokami starej, jak i tej obecnej Warszawy.

Naszym atutem jest również duży teren zielony. Przystanek Cafe mieści się na terenie Klubu Sportowego Delta Warszawa. Do dyspozycji mamy zadbany trawnik, na którym miejsce dla siebie znajdą zarówno fani relaksu, jak i fani aktywnego wypoczynku.

Zapraszamy wszystkich na niezapomnianą „przejażdżkę” naszym pięknym żółto-czerwonym autobusem. Jeśli zatem ktoś zada pytanie: Jaki jest następny przystanek? Odpowiedź będzie jedna: „Przystanek Cafe” ulica Jeziorna 2.

NIECZYNNE

Zapraszamy wiosną 2020!

"Kabaret FEST - Telefon"

"Race of Champions"

"Santa Baby"

Wszystkie filmy z udziałem Przystanku znajdziecie na naszym kanale YouTube - PrzystanekCafe

Cały dochód uzyskany z prowadzenia kawiarni "Przystanek Cafe" przeznaczony jest na działalnośœć statutową Klubu Sportowego Delta Warszawa. ©2012 K.S. Delta Warszawa